loading...
  MEDYCYNA ESTETYCZNA

Zabieg polega na kontrolowanym złuszczaniu naskórka na różnej głębokości poprzez nakładanie na skórę odpowiednich substancji chemicznych (kwasów). Działanie peelingu jest wielokierunkowe. Działa profilaktycznie opóźniając proces starzenia się skóry, wygładza drobne zmarszczki i blizny potrądzikowe, rozjaśnia skórę usuwając drobne przebarwienia i zmiany posłoneczne, działa przeciwłojotokowo i zmniejsza pory skóry.

ZALECENIA PRZED PEELINGAMI
Na 7 dni przed zabiegiem nie wolno stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, kremów z retinoidami i preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu. Pacjenci z nawrotową opryszczką powinni profilaktycznie przyjmować Heviran 2-3 dni przed zabiegiem.

ZALECENIA PO PEELINGACH
W miejscu działania preparatu skóra może być zaczerwieniona, napięta i lekko obrzęknięta, odczuwane może być pieczenie i swędzenie skóry. Po 2-3 dniach od zabiegu rozpoczyna się proces złuszczania skóry. Intensywność złuszczania zależy od rdzaju peelingu i głębokości wykonania peelingu. Bezwzględnie nie należy zdrapywać złuszczającego się naskórka. W okresie złuszczania naskórka niewskazane jest też nakładanie makijażu. Wszystkie te niedogodności ustępują do tygodnia. Celem zmniejszenia poczucia dyskomfortu, zaleca się stosowanie kremów o działaniu łagodzącym, regenerującym i natłuszczającym (np. Cicalfate, Epitheliale A.H. Duo., Cetaphil PS), które należy stosować kilka razy w ciągu dnia, tak często jak to jest potrzebne. Przez miesiąc po zabiegu powinno się stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną - kremy z filtrem UV min. 30+.

 JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

ciąża
 czynna opryszczka
 egzema
 uszkodzenia oraz stany zapalne skóry
 łuszczyca
 skóra tuż po depilacji, dermabrazji, retinoidach
 nadwrażliwość na kwasy AHA i PHA
 nierealne oczekiwania wobec zabiegu

 

RODZAJE PEELINGÓW I WSKAZANIA

 

EASY TCA PAIN CONTROL

Innowacyjny peeling na bazie 15% kwasu trójchlorooctowego z niewielką domieszką fenolu. Uważany jest za najbezpieczniejszy i najprostszy do wykonania peeling TCA. Nowa, opatentowana technologia pozwala na uzyskanie efektów średniogłębokiego peelingu bez odczuć bólowych.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg polega na jedno, dwu lub trzykrotnym położeniu na twarz produktu, a ilość nałożonych warstw decyduje o sposobie penetracji i sile peelingu. Peeling nie wymaga neutralizacji. Bezpośrednio po zabiegu nakładany jest krem Post Peel MASK, który ma właściwości stymulujące, antyoksydacyjne i wspomagające gojenie. Złuszczanie naskórka jest nasilone pomiędzy 3 a 6 dniem po zabiegu. Należy wtedy unikać nakładania makijażu i często apilkować kremy łagodzące.

WSKAZANIA:

 Fotostarzenie (leczenie i prewencja uszkodzeń skóry powstałych na skutek promieniowania słonecznego)
 Przebarwienia
 Powierzchowne zmarszczki
 Wczesne starzenie się skóry
 Matowa i ziemista cera
 Trądzik i blizny potrądzikowe


RETISES CT / RETIX C

Intensywna kuracja oznak starzenie sie skóry. Zabieg zazwyczaj wykonuje się na twarz, szyję i dekolt. Jego cel to kompleksowa poprawa wyglądu skóry. Składniki zabiegu:

retinol - 4% ( retinol użyty w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia, co zmniejsza ryzyko podrażnień)
witamina C - 8% (w stabilnej postaci lewoskrętnego steroizomeru kwasu askorbinowego)
antyoksydanty - 30%.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg jest mało inwazyjny dla pacjenta, jest zupełnie bezbolesny, pacjent wychodzi do domu z nałożoną maską retinolową, którą zmywa po 6 - 8  godzinach. Złuszczanie naskórka jest średnionasilone, po 2-3 dniach od zabiegu.

WSKAZANIA:

 odbudowa włókien kolagenowych
 poprawa napięcia skóry
 wygładzanie
 rozjaśnienie przebarwień
 intensywne nawilżenie


PURYVIC PLUS PEEL – 50% KWAS PIROGRONOWY

Wykazuje korzystne działanie przy niwelowaniu śladów po świeżo zaleczonym trądziku oraz przy leczeniu objawów fotostarzenia się skóry.

PRZEBIEG ZABIEGU:

W trakcie zabiegu odczuwane jest pieczenie skóry oraz silny specyficzny zapach. Skuteczność zabiegu można wzmocnić nakładając maskę z retinolem - pacjent wychodzi wówczas do domu z nałożonym żółtym kremem, który zmywa się po kilku godzinach. Złuszczanie naskórka jest średnionasilone, po 2-3 dniach od zabiegu.

WSKAZANIA:

 usuwanie blizn potrądzikowych
 wyrównanie kolorytu skóry
 zmniejszenie oznak fotostarzenia skóry


Bio Re Peel Cl3

Bio Re Peel Cl3, to innowacyjny wyrób medyczny będący dwufazowym peelingiem o działaniu biostymulującym, rewitalizującym i oczywiście peelingującym. BioRePeelCl3 składa się z dwóch faz. Faza hydrofilowa (żółta) zawiera wiele składników takich jak:

kwas trójchlorooctowy;
 kwas laktobionowy;
kwas salicylowy;
 kwas winowy, kwas cytrynowy;
witaminy: C i B2;
glicyna, prolina, hydroksyprolina, arginina;
kwas aminomasłowy.

Faza lipofilowa (niebieska) zawiera w swoim składzie skwalen i mirystynian izopropylu, które mają za zadanie ochraniać warstwę hydrofilową przed utlenianiem oraz stabilizują formulację preparatu

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg jest mało inwazyjny dla pacjenta, jest praktycznie bezbolesny, jedynie przy wrażliwych skórach odczuwane jest niewielkie pieczenie.    Peeling ten nie wyłącza z codziennych aktywności, nie powoduje widocznego złuszczania skóry. Może być stosowany przez cały rok i bez ograniczeń wiekowychPodczas kontaktu preparatu ze skórą dochodzi do denaturacji białek zewnętrznej warstwy skóry i aktywacji biochemicznej kaskady, która prowadzi do wytwarzania czynników wzrostu (PDGF, alfa i beta 1 TGF, VEGF). 

WSKAZANIA:

rewitaizacja skóry;
przywrócenie napięcia i elastyczości skóry;
 wyrónanie kolorytu skóry;


NOMELAN CAFEICO

Nomelan Cafeico jest linią produktów przeznaczoną do terapii skóry z fotostarzeniem, przebarwieniami, głębokimi i płytkimi zmarszczkami, rozstępami i przebarwieniami potrądzikowymi. Jest to zestaw trzech peelingów, które nakładane są warstwowo. Zestaw obejmuje następujące preparaty:

Nomelan Cafeico Step 0, dedykowany cerze wrażliwej,
Nomelan Cafeico Forte o silnym działaniu odmładzającym
Nomelan Cafeico Bleaching o właściwościach rozjaśniających. 

Nomelan Cafeico swoją skuteczność działania zawdzięcza zawartości substancji aktywnych o synergistycznym działaniu:

Kwas kawowy, kwas ferulowy – pochodne fenolowe, które są antyoksydantem działającym ochronnie na DNA komórki. Rozjaśniają przebarwienia hamując aktywność tyrozynazy.
Kwas rozmarynowy – antyoksydant o działaniu rozjaśniającym.
Retinol – normalizuje rogowacenie naskórka, pobudza odnowę komórkową i stymuluje syntezę kolagenu i elastyny. Reguluje także aktywność melanocytów (komórki produkujące barwnik skóry melaninę).
Kwas trójchlorooctowy (TCA) – poprzez koagulacje protein naskórka stymuluje procesy odnowy w skórze.
Alfa hydroksykwasy (AHA) – mają działanie nawilżające, keratoplastyczne, keratolityczne, regulują wydzielanie sebum.
Substancje rozjaśniające (kwas fitowy, kwas kojowy, undecylenian fenyloalaniny) – hamując melanogenezę (proces syntezy barwnika skóry melaniny) na jej różnych etapach rozjaśniają przebarwienia i ujednolicają koloryt skóry

PRZEBIEG ZABIEGU:

Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry nakładamy kolejne warstwy peelingu w ściśle okreśonej kolejności. W trakcie zabiegu może być odczuwalne pieczenie skóry związane z działaniem kwasów. Jest to peeling samoneutralizujący się, po określonym czasie nakładamy krem łagodzący lub maskę retinolową ( wzmaga dzialanie zabiegu). Złuszczanie naskórka jest pomiędzy 3 a 6 dniem po zabiegu. Należy wtedy unikać nakładania makijażu i często apilkować kremy łagodzące.

WSKAZANIA:

 przebarwienia skórne;
 fotostarzenie skóry;
 plamy soczewicowate;
 potrądzikowe blizny i przebarwienia;
 ostuda;


MESOPEEL MELANOPLUS

Melanoplus jest to peeling chemiczny intensywnie wybielający zmiany pigmentacyjne. Przeznaczony dla skór z hiperpigmentacją, objawami fotostarzenia i nierównym kolorytem skóry. Idealny jest także dla skór dojrzałych z licznymi plamami soczewicowatymi. Peeling ten można wykonywać na dowolnej części ciała. Najczęściej jednak wykonywany jest to w okolicach: twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni.

W skład peelingu wchodzą substancje takie jak:

TCA 20% – działa silnie na białka skóry powodując ich keratokoaglację. Wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, sprawia, że skóra staje się wygładzona i jednolita. 
kwas kojowy 4% – działa silnie depigmentacyjnie i rozjaśniająco. Jest inhibitorem tyrazynazy- kluczowego enzymu w procesie melanogenezy.  Jednocześnie nie powoduje podrażnień skóry, dlatego wykorzystywany jest także przy cerach suchych.
kwas ferulowy 1% – działa silnie antyoksydacyjnie- neutralizuje wolne rodniki, hamuje aktywność tyrozynazy, dzięki czemu działa redukująco na przebarwienia skórne. Ponad to działa przeciwzapalnie i nawilżająco.
bexaretinyl complex  – kompleks retinoidów, wpływa na proliferację komórkową, wpływa na strukturę naskórka jak i skóry właściwej.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry nakładamy preparat na pożądane miejsce zabiegowe. W trakcie zabiegu odczuwamy pewien dyskomfort (pieczenie skóry) związany z działaniem kwasów. Jest to peeling samoneutralizujący się, po określonym czasie nakładamy krem łagodzący a w razie potrzeby też krem z filtrem UV. Złuszczanie naskórka jest średnionasilne pomiędzy 3 a 6 dniem po zabiegu.Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skry nakładamy preparat na pożądane miejsce zabiegowe. 

WSKAZANIA:

 przebarwienia skórne;
 fotostarzenie skóry;
 plamy soczewicowate;
 powierzchowne blizny pozapalne;
 ostuda;


AZELAC PEEL

W skład peelingu wchodzi 20% kwas azelainowy , 4% kwas mlekowy i 2% wyciąg z ostropestu plamistego. Kwas azelainowy ma właściwości przeciwłojotokowe, działa przeciwbakteryjnie, normalizuje procesy rogowacenia skóry , neutralizuje działanie reaktywnych form tlenu oraz działa rozjaśniająco poprzez hamowanie tyrozynazy. Wyciąg z ostropestu zawiera sylimarynę o działaniu przeciwzapalnym oraz zapobiega rumieniowi skóry. Azelac Peel jako jeden z niewielu peeilngów polecany jest osobom z trądzikiem różowatym, gdyż wycisza i likwiduje krosty , grudki oraz rumień.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg jest mało inwazyjny dla pacjenta, jest zupełnie bezbolesny, złuszczanie naskrka praktycznie jest niewidoczne. Azelac Peel może być stosowany przez cały rok, również latem. Zabiegi można wykonywać u kobiet w ciąży.

WSKAZANIA:

cera naczynkowa;
trądzik zwykły;
zapalenie mieszków włosowych;
potrądzikowe przebarwienia skóry;
melasma.


FERULAC VALENCIA PEEL

Jest to specjalnie opracowany peeling chemiczny do terapii skóry dotknietej fotostarzeniem na twarzy, szyi, dłoniach i dekolcie. Wykorzystuje unikalne połączenie 4 różnych kwasów:

10% kwas TCA
6% kwas ferulowy
5% kwas salicylowy
1% Witamina C
1% Alfa-arbutyna

Połączenie tych składników neutralizuje działanie wolnych rodników, chroni skóre przed fotouszkodzeniem, redukuje przebarwienia i stymuluje tworzenie nowego kolagenu i elastyny.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry nakładamy 1 - 3 warstwy peelingu. W trakcie zabiegu może być odczuwalne pieczenie skóry związane z działaniem kwasów. Jest to peeling samoneutralizujący się, po określonym czasie nakładamy krem łagodzący lub maskę retinolową ( wzmaga dzialanie zabiegu). Złuszczanie naskórka jest pomiędzy 3 a 6 dniem po zabiegu. Należy wtedy unikać nakładania makijażu i często apilkować kremy łagodzące.

WSKAZANIA:

 fotostarzenie skóry;
 plamy soczewicowate, przebarwienia posłoneczne;
 wiotka skóra, powierzchowne zmarszczki


 

upominek 

W naszym gabinecie przygotowaliśmy wyjątkowe zaproszenia upominkowe, będące doskonałym pomysłem na prezent świąteczny i okazjonalny.

Chcąc podarować niebanalny prezent bliskiej osobie, możecie Państwo wybrać dowolny zabieg z naszej oferty bądź zaproszenie wartościowe, w ramach którego obdarowywana osoba sama wybierze zabiegi według własnych potrzeb.

Regulamin:

  Karta podarunkowa jest ważna 2 miesiące od daty zakupu
  W przypadku nieodwołania dzień wcześniej umówionej wizyty karta traci ważność
  Karta może być przeniesiona na inną osobę » Wybrana usługa zostanie wykonana tylko po uprzednim okazaniu karty
  Rabat na karcie naliczany jest od cen regularnych
  Nie odpowiadamy za zgubienie karty
  Nie zwracamy reszty w formie gotówki, gdy wartość wykonanej usługi jest niższa niż wartość karty
  Nie przedłużamy terminu ważności karty