loading...
  MEDYCYNA ESTETYCZNA
NA CZYM POLEGA ZABIEG MEZOTERAPII?

Mezoterapia to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym a jednocześnie doskonałym sposobem na utrzymanie skóry w dobrej kondycji i na spowolnienie procesów starzenia się skóry.
Zabieg mezoterapii polega na wstrzykiwaniu niewielkich ilości substancji biologicznie czynnych bezpośrednio w głąb skóry. Do mezoterapii najczęściej używany jest kwas hialuronowy. Ze względu na swoje silne właściwości wiążące wodę pozwala na przywrócenie właściwego poziomu nawilżenia skóry. Jednocześnie stymulując produkcję włókien kolagenowych zwiększa jędrność skóry i wygładza drobne zmarszczki.
Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3 zabiegów co 3 - 4 tygodnie, potem zabiegi przypominające co pół roku.

 

 

 Mezoterapia wykorzystuje dwa mechanizmy w celu odmłodzenia skóry:

 1. działanie podanych substancji
 2. efekt ogniskowego gojenia się skóry po licznych iniekcjach


Przed przystąpieniem do mezoterapii przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, który pozwala na dobranie odpowiedniego preparatu oraz na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Na pół godziny przed zabiegiem skórę znieczula się miejscowo kremem z lidokainą - powoduje to zminimalizowanie dyskomfortu związanego z iniekcją.

 

JAKIE SĄ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

 ciąża, okres karmienia piersią
 cukrzycachoroby nowotworowe
 choroby autoimmunologiczne
 opryszczka i inne infekcje skóry
 przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych (m.in. kwasu acetylosalicylowego, heparyny, acenokumarolu) na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem
 nie zaleca się wykonywania zabiegu w trakcie miesiączki

 

JAKIE SĄ WSKAZANIA POZABIEGOWE?

Zaraz po zabiegu widoczne i wyczuwalne są niewielkie podskórne grudki, które po 2-3 dniach znikają bez śladu. Są to mikrodepozyty substancji wprowadzonych do skóry. Im większe stężenie podanego kwasu hialuronoweg, tym grudki utrzymują się dłużej. Istnieje możliwość wystąpienia rumienia skóry oraz drobnych siniaczków, które są wynikiem reakcji skóry na nakłucia. Rumień znika zazwyczaj po kilku godzinach, siniaczki po kilku dniach. Przez 12 godzin po zabiegu nie zaleca się nakładania makijażu, a przez 3 dni po zabiegu niewskazane jest korzystania z sauny, solarium oraz ekspozycji na słońce.

 

JAKIE SĄ EFEKTY POZABIEGOWE?

 nawilżenie skóry
 zwiększenie gęstości i jędrności skóry
 wzrost produkcji kolagenu przez fibroblasty
 długotrwała biostymulacja i rewitalizacja
 redukcja drobnych, płytkich zmarszczek wokół oczu i ust

 

 

STOSOWANE PREPARATY:

 

FILORGA HYDRA BOOSTER

Jest to nowe, unikatowe i innowacyjne podejście do nawilżania, ujędrniania i odmładzania skóry. Polega na połączeniu w jednym zabiegu dwóch preparatów o udowodnionym klinicznie działaniu. Pierwszy to sztandarowy produkt Filorgii do mezoterapii - NCTF 135HA, zawierający kwas hialuronowy i aż 53 składniki niezbędne skórze do prawidłowego funkcjonowania (m.in. witaminy, aminokwasy, antyoksydanty, koenzymy i minerały). Zapewnia on doskonałe nawilżenie, wygładzenie powierzchownych zmarszczek, ujednolicenie kolorytu i rozświetlenie skóry. Drugi to M-HA 18 z kwasem hialuronowym i glicerolem, który daje bardzo głębokie nawilżenie i ujędrnienie skóry oraz zapewnia ochronę przed wolnymi rodnikami. Połączenie substancji zawartych w obu produktach to unikatowy, skondensowany zastrzyk odmładzający dla skóry.

 

NEUVIA ORGANIC HYDRO DELUX

Zawiera 18 mg/ml czystego kwasu hialuronowego, pozyskiwanego z Bacillus subtilis. Tak wysokie stężenie pozwala uzyskać bardzo dobre rezultaty, widoczne już od pierwszego zabiegu. Preparat zawiera także 0,01% hydroksyapatytu wapnia, który dodatkowo pobudza produkcję kolagenu, poprawiając skuteczność terapii.

MESOHYAL - KWAS HIALURONOWY

Wysokie stężenie (15 mg w 1 ml) kwasu hialuronowego Mesohyal działa silnie nawilżająco poprzez długotrwałe zatrzymywanie dużej ilości wody w skórze. Wielkocząsteczkowy, nieusieciowany kwas hialuronowy działa także silnie stymulująco na produkcję kolagenu przez fibroblasty. W rezultacie zwiększa się elastyczność skóry i zmniejszają się drobne zmarszczki. W zabiegach mezoterapii najczęściej łączymy kwas hialuronowy z innymi produktami wymienionymi poniżej:

• MESOHYAL - DMAE (dimetyloaminoetanol)

Jest prekursorem acetylocholiny - neurotransmitera odpowiedzialnego m.in. za skurcz mięśni. Poprzez oddziaływanie na włókna mięśniowe skutecznie stymuluje napięcie mięśni i w rezultacie doprowadza do zmniejszenia wiotkości skóry, poprawy jej elastyczności i wygładzenia zmarszczek. Wywołuje efekt liftingu i zapobiega nadmiernemu wiotczeniu skóry. Poza tym wykazuje działanie antyoksydacyjne poprzez eliminowanie wolnych rodników i hamowanie produkcji lipofuscyny.

• MESOHYAL - krzem organiczny

Stabilizuje i utrzymuje strukturę tkanek skóry poprzez stymulowanie biosyntezy włókien kolagenowych, elastyny i proteoglikanów. Wysoka bioprzyswajalność krzemu organicznego Mesohyal umożliwia jego szybkie włączenie w szkielet strukturalny tkanki łącznej skóry właściwej . W efekcie przywraca właściwą sprężystość i elastyczność skóry.

• MESOHYAL - witamina C

Witamina C w stężeniu 20% rozjaśnia skórę oraz przeciwdziała fotostarzeniu się skóry. Wykazuje podwójne działanie antyoksydacyjne: zapobiega uszkodzeniu komórek skóry przez wolne rodniki powstałe pod wpływem promieniowania UV oraz bierze udział w syntezie alfa-tokoferolu (aktywnej formie witaminy E).

SKIN R

Jest to mezoterapia przeznaczona przede wszystkim dla skóry wiotkiej z widocznymi oznakami starzenia. SKIN-R zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz kwaśny i hipertoniczny roztwór aminokwasów. Podanie preparatu do skóry powoduje neosyntezę kolagenu włóknistego typu I. Uzyskuje się w ten sposób zwłóknienie skóry właściwej z rozciągnięciem (wygładzeniem) tkanek znajdujących się powyżej. Preparat można podawać w szyję dekolt, trzecią dolną część twarzy, wewnętrzna część ramion.

TEOSYAL® Redensity I

Mezoterapia dedykowana szczególnie do okolicy oczu. Zawiera wysokiej jakości nieusieciowany kwas hialuronowy o stężeniu 15 mg/ ml oraz Kompleks Odnawiający Skórę

• przeciwutleniacze, które neutralizują działanie wolnych rodników
• aminokwasy stymulujące organizm do regeneracji oraz wytwarzania kolagenu
• wyselekcjonowane minerały przyspieszające procesy komórkotwórcze
• witaminę B6 biorącą udział w procesach metabolicznych
• lidokaina, która gwarantuje pełen komfort podczas wykonywania zabiegu

RRS HA Eyes

Mezoterapia przeznaczona do okolicy oczu. Nawilża i rozjaśnia skórę wokół oczu oraz zmniejsza obrzęki poprzez poprawę mikrokrążenia. W celu kompleksowej odnowy okolicy oka i przywrócenia młodego spojrzenia zalecana jest seria 4- 6 zabiegów powtarzanych w odstępach 2-3 tygodni. W skład preparatu wchodzą:

• kwas hialuronowy o stężeniu 5 mg/ml,
• 11 antyoksydantów: m.in. vit.C, Resveratrol, Viniferin,
• 5 flawonoidów: m.in. Troxerutin, Rutin, Naringin, Hesperidin
• 3 saponiny, 6 polifenoli, 2 peptydy
• 1 mikroelement: krzem organiczny

XL Hair

Jest to mezoterapia przeznaczona do skóry owłosionej głowy. Ma na celu biostymulację wzrostu włosów oraz poprawę kondycji i struktury włosów. W skład preparatu wchodzą:

• kwas hialuronowy o stężeniu 3 mg/ml
• czynnik wzrostu: Fibroblast Growth Factor (FGF) + Growth modulating peptide (EGF)
17 aminokwasów: Arginina, alanina, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, glicyna, histydyna, hydroksyprolina,izoleucyna, lizyna, metionina, fenyloalanina, prolina, seryna, treonina, tyrozyna, leucyna, walina
• 9 mikroelementów: Krzem, wapń, żelazo, potas, magnez, mangan, fosfor, selen
• 7 witamin: vit. B12, vit. B9, vit.B3, vit. B5, vit.A, vit.E, vit.B8
• 3 antyoksydanty: tokoferol, kwas chlorogenowy, kwas galusowy, kwercetyna, kaempferol

RRS HA Whitening

Jest to mezoterapia przeznaczona dla skóry z przebarwieniami różnego pochodzenia (posłoneczne, pozapalne, melasma). Doskonały zabieg wybielający dla osób ze skórą nietolerującą peelingów chemicznych oraz jako zabieg podtrzymujący efekt peelingów wybielających typu Cosmelan. W skład preparatu wchodzą m.in:

• 8 związków depigmentacyjnych, m.in. arbutyna
• 7 flawonoidów i 4 polifenole
• 4 witaminy
• 13 antyoksydantów
• 7 mikroelementów

 

upominek 

W naszym gabinecie przygotowaliśmy wyjątkowe zaproszenia upominkowe, będące doskonałym pomysłem na prezent świąteczny i okazjonalny.

Chcąc podarować niebanalny prezent bliskiej osobie, możecie Państwo wybrać dowolny zabieg z naszej oferty bądź zaproszenie wartościowe, w ramach którego obdarowywana osoba sama wybierze zabiegi według własnych potrzeb.

Regulamin:

  Karta podarunkowa jest ważna 2 miesiące od daty zakupu
  W przypadku nieodwołania dzień wcześniej umówionej wizyty karta traci ważność
  Karta może być przeniesiona na inną osobę » Wybrana usługa zostanie wykonana tylko po uprzednim okazaniu karty
  Rabat na karcie naliczany jest od cen regularnych
  Nie odpowiadamy za zgubienie karty
  Nie zwracamy reszty w formie gotówki, gdy wartość wykonanej usługi jest niższa niż wartość karty
  Nie przedłużamy terminu ważności karty