loading...
  LASERY I URZĄDZENIA

Laser frakcyjny CO2 jest jednym z najnowszych urządzeń wykorzystywanych w dermatologii estetycznej i ma niezwykle szerokie zastosowanie. Pozwala m.in. odmłodzić i napiąć skórę, zniwelować zmarszczki, wygładzić bruzdy, skorygować blizny, zwęzić pory, czy też wyrównać koloryt skóry.

Laser frakcyjny CO2 podczas jednego impulsu emituje liczne mikrowiązki światła laserowego, które wypalają w skórze liczne mikrokolumienki obejmujące warstwę naskórka i skóry właściwej. Każda mikrokolumienka uszkodzonej laserem skóry, otoczona jest zdrowymi komórkami, które dostają silny bodziec do intensywnego namnażania się i odbudowywania dokonanych uszkodzeń. Poprzez spowodowanie kontrolowanego mikrouszkodzenia skóry, pobudzone zostają procesy naprawcze i regeneracyjne, co w rezultacie daje nową i lepszą strukturalnie tkankę.

W naszym gabinecie pracujemy na nowoczesnym laserze CO2 model S-CO2 Galvano. Laser ten pozwala na pracę w trybie ultra puls, gdzie czas trwania impulsu jest na poziomie 100us podawanym dużą mocą szczytową. Taka konfiguracja parametrów umożliwia wykonanie prawidłowego zabiegu fotoablacyjnego z niezwykle małą strefą przegrzania otaczających tkanek. Wpływa to na przebieg rekonwalescencji oraz efekt końcowy zabiegu.

 

 

 

PRZEBIEG ZABIEGU I OKRESU POZABIEGOWEGO

Przed zabiegiem stosujemy miejscowe znieczulenie kremem znieczulającym. Podczas zabiegu można odczuwać przykre mrowienie i uczucie gorąca. Odczucia zależą od ilości użytej energii. Bezpośrednio po zabiegu i przez następne 2-3 dni skóra jest wyraźnie zaczerwieniona. Występuje również lekki obrzęk, który czasami może się nasilać następnego dnia po zabiegu. Po zniknięciu rumienia skóra nieco brązowieje, po czym może pojawić się powierzchniowe złuszczanie naskórka. Po około tygodniu skóra wygląda normalnie i widać już korzyści płynące z zabiegu. Efekt narasta z upływem czasu, tworzenie nowego kolagenu odbywa się bowiem nadal, trwa od 3 do 6 miesięcy, przez ten czas skóra stale poprawia swój wygląd.

 

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

W dniu zabiegu nie należy moczyć skóry (nie myć wodą z mydłem). Od 2 doby należy stosować kilka razy dziennie preparaty przyspieszające regenerację naskórka np. Alantan, Bepanthen, Cicalfate. W tym czasie należy zaprzestać stosowania innych kosmetyków. Nie należy wymuszać szybszego złuszczania skóry ( poprzez pocieranie naskórka lub pilingi), proces ten powinien odbywać się naturalnie. Przez co najmniej 30 dni po zabiegu należy regularnie stosować kremy z wysokim filtrem 50+. Przez 7 dni unikać alkoholu, sauny, gorących kąpieli i dużych wysiłków fizycznych.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU

terapia efektów fotostarzenia, odnowa skóry uszkodzonej przez słońce
 zamykanie rozszerzonych porów
 blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe
 rozstępy
 wygładzanie i odmładzanie skóry
 usuwanie drobnych zmarszczek twarzy

 

PRZECIWWSKAZANIA

 ciąża, laktacja
 skłonność do tworzenia keloidów (bliznowców)
 stosowanie leków światłouczulających np. tetracycliny - odstawić 10 dni przed zabiegiem
 zioła: dziurawiec, nagietek – odstawić 10 dni przed zabiegiem
 kosmetyki z retinolem – odstawić 10 dni przed zabiegiem
 stosowanie doustnych retinoidów (Izotek, Axotret, Aknenormin) w okresie 6 miesięcy przed zabiegiem
 aktywna opryszczka
 nowotwory skóry i zmiany przednowotworowe
 łuszczyca i bielactwo
 niewyrównana cukrzyca
 wcześniejsze zabiegi medycyny estetycznej (peeling, kwas hialuronowy, botox) – co najmniej 4 tygodnie przerwy