loading...
  LASERY I URZĄDZENIA

System VPL Energist Ultra (Variable Pulsed Light) jest najnowszej generacji rozwiązaniem w medycynie estetycznej. Urządzenie VPL to intensywne źródło światła nowej generacji, emitujące przefiltrowane wiązki światła o szerokim spektrum, które są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry.

Działanie systemu VPL Energist Ultra polega na wytwarzaniu sekwencji szybkich impulsów, co odróżnia go od stosowanych dotychczas urządzeń typu IPL. Taka technologia pozwala uzyskać lepszą absorpcję w wybranych warstwach skóry, jednocześnie minimalizując ryzyko podgrzania tkanek. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie bezpiecznych i efektywnych zabiegów u osób z różnymi fototypami skóry.

Urządzenie pozwala regulować zarówno ich ilość jak i odstępy oraz czas trwania poszczególnych mikrobłysków. Takie postępowanie pozwala na skuteczne działanie z ograniczeniem podgrzewania sąsiednich tkanek, co czyni metodę prawie bezbolesną i bardziej efektywną. Pozwala to na użycie większych gęstości energii i tym samym większą skuteczność niż tradycyjny IPL.

 

 

 

WSKAZANIA

 zamykania naczynek
 czerwonych plam naczyniowych
 rumień twarzy

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

  konieczne jest odstawienie leków przeciwkrzepliwych – aspiryny na 2 tygodnie przedzabiegiem
  nie opalać się co najmniej 3 tygodnie przedczabiegiem
  nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu (alkohol wpływa niekorzystnie na przebieg terapii VPL przy zmianach naczyniowych)
  kremy z retinolem – przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem
  terapia izotretynoiną – do 6 miesięcy od zakończenia terapii